Drátované šperky Ironheart

Drátenické Choltice 10 - 12.6. 2022

12.06.2022

Je neděle večer a před několika málo hodinami jsem se vrátila z úžasné drátenické akce. 

V pátek 10.6. odpoledne jsem do Choltic jela se synkem jen na podívanou. Seznámila jsem se s hlavním organizátorem dráteníkem Alešem Kulhánkem. Navrhl mi několik volných míst pro můj víkendový prodej a ukázal kde co je. 

Tak jsme si to se synkem obešli, vybrali jedno z míst a šli si dát limonádu. Před tím ještě proběhlo vyzvednutí balíčku u Rooya stánku a odevzdání čtverečku do drátenického rekordu tamtéž.

Syn si ještě  u Aleše vyrazil pamětní minci .

V sobotu ráno jsem posbírala sbalené věci a ověšená, jak vánoční stromeček jsem vše šla naložit do auta. Ještě dokoupit posledních pár zapomenutých věcí a hurá do Choltic. 

Po příjezdu jsem připravila vše pro prodej. Pomalu se scházeli ostatní dráteníci a konali přípravy na svých stáncích. 

Dopoledne začali přicházet první návštěvníci. O můj první prodej se postarala malá roztomilá holčička, která jakmile uviděla prstýnky, okamžitě si vylezla na lavici před mým stolem. Ostřížím zrakem a rychlými prstíky během okamžiku vytáhla ten pravý, se zeleným korálkem, hned si ho nasadila na prstík  a  dala se do prohlídky bonbonů. Tatínek odevzdaně sledoval počínání dcerky a jen prohlásil: "Mamko, pade" Maminka zaplatila a šťastná dcerka, která dostala na cestu ještě bonbon v zeleném obalu s očičky, zajásala o odhopkala prohlížet další stánky. Její radost a bezstarostné počínání vyvolalo smích nejen můj, ale i okolních drátenic.

O náš žaludek se pilně staral tým polní kuchyně. V sobotu nám uvařili kroupovou polévku.

Moje prodejní místečko byl dlouhý stůl, o který jsme se dělili s Pavlínou z Litvínova. Měla mimo jiné krásně zdobená vejce a zvonečky, vše jemňoučce drátované.  

foto Monster Anče
foto Monster Anče

Vedle ní byla děvčata z Karlovým Var s krásnými lapači snů a stromky života. Naproti nám měla svůj stoleček a dílničku Irča z Příbrami a vedle mě pán z Neratova u Lázní Bohdaneč, který měl krásně drátované skútry, růže a kostel ze Zelené hory. 

foto Ondřej Šilhánek https://www.stigro.cz/
foto Ondřej Šilhánek https://www.stigro.cz/
foto Ondřej Šilhánek https://www.stigro.cz/
foto Ondřej Šilhánek https://www.stigro.cz/

Po skončení sobotního prodeje jsme zabalili věci a šli na prohlídku zámku se zajímavým vyprávěním kastelána Lukáše Rychteckého. 

foto oficiální stránky zámku Choltice
foto oficiální stránky zámku Choltice

Po prohlídce jsem šla na večeři do zámecké restaurace. Příjemná obsluha a dobré jídlo, pivíčko a poté pozdně večerní posezení s ostatními drátenicemi. 

Prostě fajn večer.

V neděli přišlo bohužel podstatně méně návštěvníků než v sobotu. Bylo krásně, slunce pálilo, tak zřejmě většina lidí zvolila vodní osvěžení, před rozpáleným nádvořím. Ovšem ti, kteří přišli, tak určitě nelitovali.


Drátenický rekord

Hlavní událostí celého víkendu ovšem byl dvojitý drátenický rekord. 

Prvním rekordem bylo společné dílo složené ze čtverečků 10 x 10cm. Sešlo se jich 163 kousků. Jsou umístěné na recepci zámku.

foto Monster Anče
foto Monster Anče

Druhým byl největší počet drátujících osob současně na jednom místě. Bylo nás 86.

Vše potvrzené paní komisařkou z Pelhřimova z agentury Dobrý den.

tady je můj dílek - logo HC Dynamo Pardubice;             foto Monster Anče
tady je můj dílek - logo HC Dynamo Pardubice; foto Monster Anče

Tyto a další fotky na 

Drátenické Choltice 2022 - Stigro.cz - Ondřej $tigro Šilhánek

https://www.stigro.cz/dratenicke-choltice-2022/?fbclid=IwAR1dwDrK4I330PdWm15-VL68-taI5JdZ9iMqU1tzxMNCMB2HQ3aOtLlsp_0