Drátované šperky Ironheart

Lapisové srdíčko

Srdce z minerálu lapis lazuli je opleteno jemnou drátovanou krajkou a doplněno spirálkami a lístkem z nerezu. Je doplněno bižuterními korálky.

Rozměry: 4,5 x 3 cm

Materiál opletu: nerez 316L

Lapis lazuli nás na první pohled zaujmou svoji modrou barvou. Tento modrý odstín způsobuje minerál lazurit, jenž je v kameni více obsažen a jenž se již od pradávna používá v malířství na výrobu barvy zvané ultramarín. 

Další zajímavou složkou tohoto polodrahokamu je pyrit, jenž se projevuje jako zlatavý poprašek a díky kterému působí celý lapis lazuli jako noční obloha posetá hvězdami. Dále může obsahovat prvky sodalitu, kalcitu a žíly bílého křemene.

Fascinace kamenem je již po celá staletí a slouží nejen jako dekorace, ale i k výrobě šperků a drobných talismanů. Nemůžeme opomenout zmínit Zdobení posmrtné masky faraona Tutanchamona ve starověkém Egyptě a v předkolumbovské Americe sloužil k šamanským rituálům. I dnes se lapis lazuli používá v ezoterice a to zejména ke zklidnění mysli a roztěkaných myšlenek, vede ke zdrženlivosti a zklidňuje přemrštěné emoce a vzorce chování.

Upozornění:

Mějte na paměti, že minerální kameny mohou pomoci svou silou a energií, ale nenahrazují lékařskou péči a medikaci.

Pokud cítíte příznaky jakékoli nemoci, navštivte svého lékaře.

_________________________________________________

Výrobek není určen dětem do 5 let.

Nevhodnou manipulací hrozí nebezpečí poškození

výrobku a zranění dítěte.

1 200,00 Kč